Bitcoin jak zarabiać na najpopularniejszej kryptowalucie w 2021?

Z roku na rok popularność kryptowalut rośnie. Nawet najbardziej sceptycznie nastawione osoby przekonują się to cyfrowych walut. Giełdy pozwalające za wymianę kryptowalut notują ogromny wzrost liczby użytkowników. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko za sprawą chęci zarobku w krótkim czasie. Jednak zaczynając bez wiedzy i doświadczenia jesteśmy na straconej pozycji. W artykule opiszę jak zarabiać na bitcoin zaczynając od podstaw.

Pierwsze kroki – Bitcoin zarabianie

Pierwszym krokiem przed zakupem bitcoina lub innej kryptowaluty jest edukacja. Powinniśmy przeznaczyć swój czas na zdobycie wiedzy gdzie i w jaki sposób bezpiecznie kupić bitcoin.

„Bitcoin Jak Zacząć” – odbierz poradnik

Kolejnym krokiem jest pierwszy zakup kryptowaluty. Warto dokonać zakupów za niewielką część swoich środków przeznaczonych na kryptowaluty, ponieważ w początkowej fazie bez doświadczenia możliwość popełnienia błędu jest większa. Zawsze możemy dokupić bitcoin w późniejszym czasie, po poznaniu mechanizmów zarabiania na bitcoinie. W artykule poruszamy temat kryptowaluty bitcoin. Jest to najpopularniejsza kryptowaluta i większość z osób w początkowej fazie swojego rozwoju na pierwszy zakup wybierze właśnie bitcoin – co uważam za dobry wybór.

Bitcoin zarabianie a wybór giełdy 

Należy wybrać giełdę, gdzie będziemy kupować i sprzedawać nasze kryptowaluty. Warto wybrać dużą giełdę, gdzie wybór kryptowalut jest szeroki. W ten sposób unikniemy przenoszenia swoich środków po zakończeniu procesu podstawowej nauki i chęci zakupu mniej popularnych kryptowalut. 

Również należy skupić swoją uwagę na tabeli opłat i prowizji. W tym celu należy porównać ofertę kilku giełd kryptowalut. Wybierzmy tą giełdę, która najbardziej nam odpowiada oraz, która oferuje najlepsze warunki. Warto zwrócić uwagę na możliwość obsługi naszego konta na giełdzie za pomocą telefonu z aplikacją mobilną. Jest to spore ułatwienie dla nas ze względu na wygodę użytkowania. 

Jak zarobić bitcoin – sprawdzone sposoby  

  • Kupno i sprzedaż bitcoin 

Zarabiamy jeśli kurs bitcoin wzrasta, natomiast tracimy jeśli kurs bitcoina spada. Oczywiście nie należy podchodzić do tego sposobu zarobku, krótkoterminowo. Wahania z dnia na dzień są coraz mniejsze więc nasza kwota zarobku może okazać się znikoma. Natomiast jeśli wyczekamy odpowiedni moment i zdecydujemy się na sprzedaż nasz zysk może być znaczący. Wadą tego sposobu zarobku na bitcoinie jest brak możliwości używania mechanizmu dźwigni czyli możemy operować tylko taką kwotą pieniężną jaką zainwestowaliśmy w rzeczywistości. 

  • Zarobek na spadku bitcoin – spekulacja

Za pośrednictwem brokera, który udostępnia swoją aplikację możemy podjąć się spekulacji na temat ruchów kryptowaluty bitcoin. W tym przypadku używamy mechanizmu dźwigni. Jeśli gramy na spadek bitcoina to broker wypłaci nam różnice między ceną zakupu a sprzedaży. Jeśli się pomylisz to ty zapłacisz tą różnice brokerowi.

  • Zarobek wzroście ceny bitcoina – spekulacja 

W tym sposobie również możemy handlować używając mechanizmu dźwigni, oznacza to, że potrzebujemy mniej własnych środków pieniężnych by zarabiać na bitcoinie. Przykładowo używając dźwigi 1:10 potrzebujemy 10 razy mniej środków pieniężnych niż w przypadku tradycyjnego handlu. Opisywany sposób jest odwrotnością zarobku na spadku. Jeśli wartość bitcoina wzrośnie broker wypłaca nam różnice o jaką kryptowaluta wzrosła, jeśli na natomiast kryptowaluta spanie to by oddajemy różnice brokerowi.

W artykule odpowiedziano na pytanie „bitcoin jak zarobić?” Oczywiście kryptowaluty jest to szeroki temat, który wymaga sporo nauki i doświadczenia by móc skutecznie przewidzieć ruchy bitcoin. Warto zacząć już dzisiaj i spróbować dokonać pierwszego zakupu cyfrowej waluty a satysfakcja będzie duża.

Zobacz również:
Kryptowaluty – jak zarabiać nie mając doświadczenia?

Bitcoin jak zarabiać na najpopularniejszej kryptowalucie w 2021?